top of page

Nabízená taneční vystoupení jsou z převážné většiny vlastní originální choreografie, sestavené na základě mnohaletých tanečních zkušeností. Naším cílem je vtáhnout diváka do atmosféry daného tance a nechat ho nahlédnout do jiného světa. Ve svých vystoupeních klademe důraz na precizní provedení a vysokou technickou úroveň předváděného tanečního stylu a na detailní a věrné zpracování kostýmů.

Středověké tance

Středověké tance

Párové tance laděné do období středověku jako originální choreografie respektující dobové zvyklosti a etiketu. Oděvy prezentují tehdejší módu na dvorech evropských panovníků.

K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o středověkém odívání.

 

Vystoupení pro 1-4 páry.

Délka vystoupení 2-12 minut.

Renesanční tance

Renesanční tance

Párové renesanční tance z období 16. století složené z dobových tanečních prvků či skutečné rekonstrukce historických tanců prezentované v nádherných renesančních kostýmech šitých podle obrazových předloh.

Nechte se zavést do atmosféry italského šlechtického dvora 16.století. K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o renesančním odívání.

 

Vystoupení pro 1-4 páry.

Délka vystoupení 2-12 minut.

Baroko a rokoko

Baroko a rokoko

Párové barokní či rokokové tance z období 17. či 18. století. Jedná se o skutečné rekonstrukce historických tanců tzv. country dances většinou ze sbírky The English Dancing Master z roku 1651 od Johna Playforda prezentované v dobových kostýmech. Specialitou je sólový tanec Folies d´Espagne (Jean Baptiste Lully) doprovázený hrou na kastaněty.

Vstupte do světa Ludvíka IV. či Giacoma Casanovy. K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o barokním/rokokovém odívání.

 

Vystoupení pro 1-4 páry.

Délka vystoupení 2-12 minut.

Empír

 Jako jedni z mála nabízíme ve svém repertoáru tance z období napoleonských válek či známé spisovatelky Jane Austen (Pýcha a předsudek, Rozum a cit).

Tance jsou prezentovány jako rekonstrukce oblíbených veselých řadových tanců a jsou doplněny nádhernými dobových kostýmy – jako specialitu zde máme repliku admirálské uniformy britského námořnictva z roku 1812.


2 - 4 páry tanečnic a tanečníků. K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o empírovém odívání.

Empír
První republika