Nabízená taneční vystoupení jsou z převážné většiny vlastní originální choreografie, sestavené na základě mnohaletých tanečních zkušeností. Naším cílem je vtáhnout diváka do atmosféry daného tance a nechat ho nahlédnout do jiného světa. Ve svých vystoupeních klademe důraz na precizní provedení a vysokou technickou úroveň předváděného tanečního stylu a na detailní a věrné zpracování kostýmů.

 

Gotické tance

Párové tance laděné do období gotiky jako originální choreografie respektující dobové zvyklosti a etiketu. Oděvy prezentují tehdejší módu na dvorech evropských panovníků.

K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o gotickém odívání.

 

Vystoupení pro 1-4 páry.

Délka vystoupení 2-12 minut.

Renesanční tance

 

Párové renesanční tance z období 16. století složené z dobových tanečních prvků či skutečné rekonstrukce historických tanců prezentované v nádherných renesančních kostýmech šitých podle obrazových předloh.

Nechte se zavést do atmosféry italského šlechtického dvora 16.století. K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o renesančním odívání.

 

Vystoupení pro 1-4 páry.

Délka vystoupení 2-12 minut.

 

Baroko a rokoko

Párové barokní či rokokové tance z období 17. či 18. století. Jedná se o skutečné rekonstrukce historických tanců tzv. country dances většinou ze sbírky The English Dancing Master z roku 1651 od Johna Playforda prezentované v dobových kostýmech. Specialitou je sólový tanec Folies d´Espagne (Jean Baptiste Lully) doprovázený hrou na kastaněty.

Vstupte do světa Ludvíka IV. či Giacoma Casanovy. K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o barokním/rokokovém odívání.

 

Vystoupení pro 1-4 páry.

Délka vystoupení 2-12 minut.

Empír

 Jako jedni z mála nabízíme ve svém repertoáru tance z období napoleonských válek či známé spisovatelky Jane Austen (Pýcha a předsudek, Rozum a cit).

Tance jsou prezentovány jako rekonstrukce oblíbených veselých řadových tanců a jsou doplněny nádhernými dobových kostýmy – jako specialitu zde máme repliku admirálské uniformy britského námořnictva z roku 1812.


2 - 4 páry tanečnic a tanečníků. K vystoupení možno připojit i výuku jednodušších tanců či výklad o empírovém odívání.

 
 

První republika

Charleston

Objevte charleston, populární tanec 20.-30.let 20.století, který uchvátil svou živostí a hravostí a rozpoutal doslova charlestonovou horečku v Evropě i v Americe, a společně s dalšími swingovými tanci dal vzniknout rock´n´rollu a společenskému tanci jive.

Délka vystoupení 3-6 minut.

K vystoupení možno připojit i výuku charlestonu.

Pražští pepíci

Pražští pepíci, bohémové a flamendři, kteří neradi pracovali, ale rádi se bavili a občas prováděli různá uličnictví. Taneční vystoupení na známé písně jako Lidičky, já mám rád pívo nebo Já už tě nechci vás zavede do žižkovkého lokál, kde se "točí pardálové".

2-4 páry, délka vystoupení 3-10 minut.

Lidové tance

Lidové tance historické

Živé a veselé lidové tance z různých historických období - gotika, renesance, baroko, rokoko.

2-4 páry, 4-10 minut

 

Chodské tance

Pásmo chodských lidových tanců stylizované do období 18. století.

Lze tančit i na doprovodu živého hudby – samostatný houslista-zpěvák, či celá živá kapela.

 

2-4 páry, 15 minut

 
 

Doplňkový program a program na míru

Nenašli jste, co jste hledali nebo potřebujete program doplnit jiným tanečním stylem? Neváhejte nás kontaktovat i s jinými přáními. Po dohodě lze vytvořit i program přesně na míru podle Vašich představ.

Svižný či emocemi nabitý tanec temperamentní cikánky nebo improvizace na živou hudbu. Cikán vám bude věštit z ruky nebo si s vámi zahraje skořápky. Vášnivý španělský tanec flamenco v jeho nejrůznějších podobách. Kankán - rozverný a odvážný tanec z francouzského Montmartru. Svůdné dívky a známé melodie vás zavedou do meziválečného kabaretu, kterým vás může provázet i nefalšovaný kabaretiér.